Panoráma olympijského Pekingu

1567-1-1000-wheel-of-china-jpgSpoločnosť Great Wheel Corporation vznikla za účelom vývoja a realizácií, nazvime to, čertových kôl, či iných fascinujúcich výhliadkových platforiem. Svoje projekty realizuje v Singapure, v Dubaji, vo floridskom Orlande, ale i v Berlíne a všetky z nich sľubujú jedinečný zážitok.

Stavba čertovho kola Beijing Great Wheel sa začala slávnostnou ceremóniou 5. Novembra tohto roku v Chaoyang parku a bude najväčšou stavbou svojho druhu na svete. Pre porovnanie, so svojimi 208 metrami bude pekingské výhliadkové kolo dvakrát tak väčšie ako to v Londýne. Autorom projektu je už spomínaná spoločnosť Beijing Great Wheel Co. Ltd v úzkej spolupráci s pekingským Chaoyang parkom. Realizátorom stavby je Shanghai Construction (Group) General Co. Celý projekt bude stáť takmer 99 miliónov dolárov a na jeho financovaní sa podieľa tak ako čínska vláda, tak i nemeckí investori.

Jeden okruh Pekingským Great Wheel bude trvať približne 30 minút a návštevníci budú môcť vychutnať fantastický 360-stupňový výhľad na panorámu Pekingu v 48-ich klimatizovaných kabínach. Každá z nich má kapacitu 48 osôb. Vo vstupnom termináli Pekingského čertovho kola sa budú nachádzať mnohé reštaurácie, bary, ale i obchody.

Niekoľko faktov v kocke:

  • výška výhliadkového kola bude 208 metrov
  • vážiť bude 2800 ton
  • s kapacitou 48 kabínok, každá pre 40 ludí, bude môcť kolo prevážať až 1920 osôb naraz
  • výhliadkové kolo bude najväčším na svete a okrem samotnej výhliadky bude ponúkať i reštaurácie, bary a obchody